Pastierske hry vianočné

Krňačky 2023

Krnacky_2023

Dovoľte, aby sme Vás pozvali na tradičné medzinárodné podujatie s názvom Krňačky – 4. ročník o Veľkú cenu Jasnej, ktoré sa uskutoční 25. februára 2023 na južných svahoch lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. 

Tradície, dobré jedlo, ľudová hudba, kroje a sprievodné aktivity sú zárukou veľkolepej zábavy, o ktorú v tento deň nebude zaručene núdza. Príďte povzbudiť krňačkových nadšencov zo Slovenska i Švajčiarska, pre ktorých bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. 

Podujatie odštartujeme už 24. februára 2022 od 18:00 hod. otváracím ceremoniálom na breznianskom námestí, kde sa diváci môžu zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov. Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia zo strany DFS Šťastné Detsvo a ĽH Kučeravý Javor a Mužskej speváckej skupiny Krnohári.

Na preteky, ako aj z nich, sa môžete dopraviť skibusom, a to z Brezna, cez Pohanské, Bystriansku dolinu až do Krupovej.  Skibus bude k dispozícii zdarma, avšak len pre držiteľov regionálnej zľavovej karty Horehronie Card

Viac informácií na www.horehronie.sk